• +38 (067) 574-80-10
  • +38 (068) 777-22-73

Чи повідомляти ДФС у разі зміни підпорядкованості організації після утворення територіальної громади (ОТГ)?

Чи повідомляти ДФС у разі зміни підпорядкованості організації після утворення територіальної громади (ОТГ)?

01 березня 2018

При зміні підпорядкованості навчальних закладів дія трудових договорів педагогічних працівників продовжується. Якщо назва закладу змінилась, внесіть запис до трудової книжки.

Голова Держпраці Р. Чернега на онлайн-прийомі роз’яснив методисту районного методкабінету відділу освіти Ківерцівської РДА Волинської області особливості продовження трудових відносин з педагогічними працівниками закладів освіти після утворення об’єднаної територіальної громади. Зокрема, чи повідомляти ДФС про прийнятих працівників та вносити записи в трудові книжки цих працівників. А також, чи переукладати трудові договори педагогічним працівникам.

У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (ч. 4 ст. 36 КЗпП).

Тому при зміні підпорядкованості навчальних закладів дія трудових договорів педагогічних працівників продовжується.

Водночас Роман Чернега нагадав, якщо за час роботи працівника назва підприємства змінюється, то про це окремим порядком у графі 3 трудової книжки вносять відповідний запис, а у графі 4 зазначають підставу перейменування — наказ (розпорядження), його дату і номер (п. 2.15 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).

«У разі, якщо у працівників будуть змінюватися істотні умови праці, а саме: системи та розміри оплати праці, пільги, режим роботи, встановлюватись або скасуватись неповний робочий час, змінюватись найменування посад та інше, згідно з частиною третьою статті 32 КпПП України, вони повинні бути повідомлені про це не пізніше ніж за два місяці», – акцентував Голова Держпраці.