Де можна отримати ідентифікаційний код

Де можна отримати ідентифікаційний код

02.12.2020

Іноземці, які проживають в Україні, не тільки ведуть господарську діяльність як юридичні особи, а й здійснюють різні операції з оподатковуваними об'єктами. Всі операції, пов'язані з отриманням доходів, вимагають обов'язкової сплати податків до державного бюджету.

Будь-який іноземець, який отримує доходи в Україні, міська рада зобов'язана зареєструватися як платник податку і отримати унікальний індивідуальний код, під яким він внесений до держреєстру фіскальної служби.

Особливості отримання індивідуального податкового номера

Вчинення на території України комерційних операцій, в результаті яких іноземний громадянин отримує будь-який дохід, оподатковується. І це актуально не тільки для власників приватного бізнесу або акціонерів господарських товариств, а потрібно і інших випадках:

  • в разі працевлаштування в Україні;
  • отримання освіти в українському навчальному закладі;
  • отримання посвідки на проживання або оформлення українського громадянства;
  • операціях з нерухомістю;
  • покупці автомобілів;
  • отримання спадщини в Україні та інших передбачених законодавством випадках.

Ідентифікаційний код в Україні - це унікальний номер з 10 цифр, який присвоюється кожному платнику податків індивідуально. Під цим номером платник вноситься до податкового реєстру і здійснює всі оподатковувані операції на території України.

Внесеним до держреєстру особам видається довідка з номером його облікової картки і цей документ пред'являється при всіх діях, пов'язаних з отриманням іноземцем доходів на території України.

За вчинення оподатковуваних операцій без ІПН передбачені жорсткі штрафні санкції. Іноземний громадянин не може відмовитися від отримання ІПН - щоб мати право на проведення фінансових операцій, їм обов'язково потрібно оформити картку платника податків.

Де можна отримати іноземцю ідентифікаційний код?

В Україні організовано суворий облік і контроль за фізичними особами, які зобов'язані сплачувати податки і збори від фінансових операцій як співвітчизників, так і іноземних підданих, які отримують різні види доходів в нашій країні.

Присвоєння унікального ідентифікаційного податкового номера дозволяє відстежувати всі вироблені на території України фінансові операції. Державний реєстр платників податків являє собою автоматизовану базу даних, що містить всю актуальну інформацію.

Присвоєнням ІПН займаються державні органи - обласні відділення фіскальної служби України. Для реєстрації в державному реєстрі платників податків іноземець повинен виконати певні дії за наступним алгоритмом:

  • звернутися із заявою до територіального фіскальний орган за місцем свого проживання на території України;
  • заповнити картку індивідуального обліку;
  • підготувати базовий пакет документів і подати їх співробітнику податкової служби разом із заявою та заповненої карткою;
  • отримати через п'ять днів довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.

Звертайтеся в нашу компанію: "Закон Львів" грамотні юридичні послуги та ми допоможемо пройти всю процедуру грамотно, легко і невимушено.