Як отримати ідентифікаційний код іноземцю

Як отримати ідентифікаційний код іноземцю

01.12.2020

В сучасній Україні проживає чимало іноземців, які здійснюють різні правові дії, на що їм потрібне обов'язкове отримання унікального ідентифікаційного номера. Що це таке і в яких випадках його потрібно мати - розглянемо далі.

Навіщо потрібен ідентифікаційний номер іноземцю?

Відповідно в українського законодавства фізичні особи з іноземним громадянством повинні отримати власний індивідуальний ідентифікаційний номер, який вноситься до державного реєстру платників податків.

Це потрібно для певних категорій іноземців, які отримують доходи від підприємницької діяльності на території України або здійснюють інші дії, що вимагають сплати податку. Вони зобов'язані зареєструватися як платник податків.

Податковий номер, який присвоюється іноземцю, являє собою десятизначні число, під ним у податком держреєстрі значиться особа, яке за чинним законодавство зобов'язана сплачувати податки в Україні. Ідентифікаційний код потрібно іноземцю в багатьох випадках.

В яких випадках іноземцю потрібно ІПН?

Наявність ідентифікаційного коду необхідно для підприємств будь-якої форми власності, комерційних установ, якщо передбачається отримання доходу, а також при цивільно-правових угодах з об'єктами оподаткування.

Отримання ІПН обов'язково в наступних випадках:

  • працевлаштування в Україні;
  • входження до складу засновників і акціонерів господарських товариств;
  • реєстрації в якості фізособи-підприємця;
  • вступу на навчання в Україні;
  • отримання ВНЖ;
  • оформленні українського громадянства;
  • відкриття банківських рахунків;
  • отримання спадщини від громадян України;
  • покупки нерухомості або транспорту.

Робота без ІПН загрожує нарахуванням серйозних штрафних санкцій - 1-2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів населення, а також конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини, матеріалів, які використовувалися в ході правопорушення, і отримані кошти.

Як отримати ІПН іноземцю?

Для отримання отримання ідентифікаційного коду іноземець може звернутися в Державну фіскальну службу України, обласне її підрозділ, на території якої буде сплачуватися податок. Для цього необхідно заповнити картку платника податків і зібрати документи.

Картка фізособи оформляється співробітниками територіальної фіскальної служби за 2-5 днів і термін цей залежить від країни, громадянством якої володіє іноземець. Ця послуга надається іноземним громадянам безоплатно.

Таким чином, отримати ідентифікаційний податковий номер, іноземець повинен звернутися в ГФС тієї області, де він отримує оподатковуваний дохід або здійснює комерційну угоду.

Щоб не займатися особисто цим серйозним питанням, можна доручити його професійним фахівцям, звернувшись в відому юридичну компанію "Закон Львів" грамотні юридичні послуги. Ми маємо багатий досвід в наданні правових послуг і гарантуємо високу їх якість.