• +38 (067) 574-80-10
  • +38 (068) 777-22-73

Верховний суд роз’яснив, що об’єкт будівництва не вважається самочинно збудованим, якщо він отримав статус нерухомого майна

Верховний суд роз’яснив, що об’єкт будівництва не вважається самочинно збудованим, якщо він отримав статус нерухомого майна

31 жовтня 2018

Суть справи: позивач, допустивши відхилення від будівельного паспорта, замість двох поверхів будівлі, збудував більше. Однак йому вдалось зареєструвати декларацію про готовність об'єкта до експлуатації та право власності на збудовану нерухомість. Згодом орган державного архітектурно-будівельного контролю вручив позивачу припис про приведення об'єкта протягом 30 днів у відповідність до вимог будівельного паспорту. Власник нерухомості не виконав цей припис, тому на нього був накладений штраф, який він оскаржив.

Місцевий суд задовольнив позовні вимоги. Однак в апеляції в задоволенні позову було відмовлено.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС скасувала рішення судів попередніх інстанцій та направила справу на новий розгляд у місцевому суді.

Відповідно до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», Суд дійшов до висновку, органи ДАБІ можуть перевіряти лише ті об'єкти, які знаходяться в процесі будівництва, крім випадків самочинного будівництва.

Верховний суд зазначає, що об'єкт будівництва не вважається самочинно збудованим після набуття статусу нерухомого майна.