Як отримати постійне місце проживання в Україні

Як отримати постійне місце проживання в Україні

26.02.2021

Сучасна Україна - дуже молода, але досить перспективна європейська держава, впевнено йде по шляху економічного прогресу, тому інтерес до неї з боку іноземних громадян досить великий.

Нікого не дивує бажання іноземців жити, працювати, вчитися, а також здобути право на постійне проживання в Україні.  Багато іноземні громадяни пов'язують свою долю з Україною через укладення шлюбу або возз'єднання сім'ї, а також на інших підставах.

Що таке дозвіл на ПМЖ?

За українським законодавством іноземець може перебувати в Україні визначений законом термін - при наявності в'їзної візи 90 календарних днів з кожних 180. Щоб мати право затриматися на більш тривалий термін, необхідно отримати дозвіл на тимчасове проживання.

Цей документ дає право жити в Україні від 1 до 3 років, а для постійного перебування потрібно оформити постійний вид на проживання (ПМЖ).  Це дозвільний документ, який дає право іноземцю на законних підставах жити в Україні і користуватися більшістю прав.

Для отримання ПМЖ необхідно попередньо отримати дозвіл на імміграцію, яке дає нерезидентам право на переїзд в Україну. Він може видаватися як в рамках встановленої імміграційної квоти, так і крім неї.

Оформляється це документ, як і дозвіл на ПМЖ, за допомогою міграційної служби. Після здобуття дозволу на імміграцію, іноземний громадянин отримує в Україні статус іммігранта і користується правом на отримання права на постійне проживання в країні перебування.

Як отримати ПМЖ в Україні?

Для отримання ПМЖ необхідно пройти наступні етапи:

  • підготовчу стадію, під час якої відбуваються консультації з юристами, збір документів, заповнення бланків, переклад офіційних документів і їх нотаріальне завірення;
  • отримання міграційного дозволу.  Іноземці, які проживають в Україні, звертаються до місцевої міграційної служби, де вони фактично знаходяться.  Для перебуваючих в своїй країні проживання існують консульства і диппредставництва за кордоном;
  • подача заяви та документів в службу міграції для оформлення нерезидентом вила на постійне проживання;
  • отримання дозволу на ПМЖ;
  • реєстрація за місцем проживання.

Для отримання ПМЖ нерезидент зобов'язаний:

  • перебувати на законних підставах в країні;
  • отримати дозвіл на імміграцію в Україну або хоча б перебувати в стадії її оформлення;
  • зібрати повний пакет документів, забезпечивши їх переклад і нотаріальне завірення;
  • зареєструватися за місцем проживання в передбачені законодавством терміни.

Правильно оформити документи на ПМЖ і забезпечити чітке проходження всіх процедур допоможе кваліфікована компанія-посередник.  Звернувшись в компанію "Закон Львів"- грамотні юридичні послуги, ви отримаєте професійні послуги, що гарантують якість і законність.