Як створити благодійну організацію

Як створити благодійну організацію

26.02.2021

Вершити добрі справи - що є більш потрібним в наш непростий час. Допомога нужденним - це дуже похвальне вкладення капіталів і все більше з'являється бажаючих створювати різні благодійні фонди, щоб зібрати і направити гроші на певні благі цілі.

Що собою представляють благодійні організації?

Згідно з українським законодавством благодійна організація характеризується, як юридична особа приватної форми власності, головною метою якої за установчими документами є діяльність на благо, що потрібна в різних сферах життя суспільства.

Така сфера діяльності передбачає надання добровільної допомоги бідним - майнової або грошової. Такі фірми не отримують ніякого прибутку від своєї діяльності, тому не платять податків, зважаючи неприбутковими.

Засновниками цих організацій можуть виступати будь-які дієздатні члени суспільства - юридичні та фізичні, виключаючи державні органи, представників місцевого самоврядування та публічного права.

Розрізняють декілька організаційно-правових форм благодійних організацій:

  • Суспільство;
  • Фонд;
  • Установа.

Благодійне товариство створюють не менше двох засновників і працює воно на підставі статуту.

Благодійна установа - коли засновники передають свої активи для певних благодійних цілей.  Така організація здійснює діяльність на підставі установчого акта.

Благодійний фонд працює за статутом, управління ним здійснюють учасники.  Його активи формуються як благодійниками, так і учасниками.

Як створити благодійну організацію?

Благодійні організації проходять державну реєстрацію за місцем їх розташування.  Така організаційно-правова форма дає ряд переваги:

  • Не вимагається формування статутного капіталу;
  • Простота ведення бухобліку;
  • Наявність статусу неприбуткової організації;
  • Не є платником податків.

Стати засновниками можуть всі повнолітні громадяни та іноземці, а також юрособи з якою завгодно формою власності, крім державних органів і органів місцевого самоврядування.

Реєстрацію цих організацій проводять територіальні виконавчі органи влади.  Для реєстрації необхідно подати такі документи:

  • Статут;
  • Рішення про створення товариства засновниками;
  • Заявка на реєстрацію.

Якщо щодо суб'єкта приймається позитивне рішення, відомості про нього вносяться до ЄДР та видається відповідна виписка.

Після реєстрації необхідно зареєструватися в податкових органах в статусі неприбуткової організації.

Далі можна відкривати рахунок в банку, замовляти гербову печатку і офіційні бланки.

Якщо є бажання позбавити себе від клопітно роботи, доручіть відкриття фонду професійного посередника - компанії "Закон Львів - допоможемо відкрити благодійний фонд" грамотні юридичні послуги.  Ми врахуємо всі побажання клієнта і виконаємо необхідні роботи максимально юридично грамотно.