Як змінити засновника ТОВ

Як змінити засновника ТОВ

26.02.2021

Українське законодавство передбачає не тільки умови для створення ТОВ, а й можливості для заміни засновника в силу різних причин.  Існує кілька цілком легальних способів, які дозволяють змінити початковий склад учасників товариства на нові обличчя.

Як замінити засновника ТОВ?

При відкритті ТОВ в Україні, відомості про нього вносяться до ЄДР.  Отже, при будь-яких змінах реєстраційних даних необхідно вносити актуальні зміни в реєстраційний запис.  Згідно з нормами чинного законодавства зміну засновників ТОВ виробляють в наступних випадках:

  • в результаті відчуження учасником своєї частки в статутному капіталі при її купівлі-продажу, дарування або іншій зміні корпоративних прав;
  • при введенні нового учасника;
  • при виході зі складу учасників товариства кого-небудь із засновників.

Будь-яка з причин тягне за собою зміну даних про ТОВ і вимагає прийняття рішення про спосіб коригування розподілу часток учасників.  Обов'язково потрібно внести інформацію про це в установчу документацію, а також скорегувати реєстраційну запис до ЄДР.

Проведення процедури зміни засновника передбачає проходження двох етапів:

  • підписання офіційного договору купівлі-продажу частки, закріпленої за конкретним учасником товариства, підписання акту прийому-передачі на частку в спільному капіталі, завірення угоди про передачу прав іншій особі нотаріусом, реєстрація змін;
  • держреєстрація оновлених відомостей про бенефіціарних власників, внесення відповідних правок до статуту товариства та держреєстрація нового варіанту статуту.

Основні етапи заміни засновників ТОВ

Заміна засновників - серйозна процедура, при якій слід дотримуватися певних дій по внесенню змін до основних документів товариства.  Зміна засновників застосовується досить часто, тому інтерес до цього питання дуже високий.

Перше, що необхідно зробити, це прийняти офіційне рішення власника, оформлене протоколом учасників.  У тексті протоколу слід описати причини, за якими змінюється засновник, і порядок проведення процедури відчуження корпоративних прав.

Не слід випускати з поля зору питання перерозподілу часток статутного капіталу внаслідок зміни власника.  Протокол повинен бути грамотно оформлений, інакше допущені помилки можуть призвести до визнання всієї процедури недійсною.

Зміна засновників охоплює наступні етапи:

  • прийняття рішення на загальних зборах учасників і оформлення його протоколом;
  • підписання договору з купівлі-продажу частки засновника і передавального акта усіма учасниками;
  • внесення правок в документи і подача їх на держреєстрацію;
  • отримання оновлених документів.

З огляду на важливість питання і складність процедури, краще доручити виконання цієї роботи грамотному і досвідченому посереднику.  Компанія "Закон Львів" грамотні юридичні послуги гарантує правильність підготовки документації та проведення процедур в строгій черговості.