Ліквідація бізнесу

Щорічно в Україні створюється безліч підприємств, при цьому чимало з них закриваються. І якщо відкрити компанію досить просто, ліквідувати її проблематично. Причому чим більше фірма, тим складніше припинити її діяльність.

Порядок ліквідації підприємства в Україні від А до Я

Ліквідаційний порядок пов'язаний з різноманітними складними процесами і бюрократичними процедурами. У процесі закриття юридичної особи виникає безліч питань, які не врегульовані чинним законодавством. Підприємці, які не знайомі з процедурою, навряд чи зможуть розібратися з усіма тонкощами і обійти «підводні камені».

В даному випадку доцільно звернутися до досвідчених фахівців. Юристи компанії «ЗаконЛьвів», уважно вивчивши ситуацію, допоможуть правильно вибрати форму ліквідації, підготують необхідні документи, захистять ваші інтереси перед кредиторами і держструктурами. Працюємо з юрособами зі Львова, Івано-Франківська, Луцька, Чернівців, інших міст Західного регіону.

В яких випадках виникає необхідність в закритті бізнесу

Потреба в ліквідації фірми може бути пов'язана з:

 • бажанням власника припинити діяльність;
 • відсутністю очікуваного прибутку;
 • досягненням її керівниками поставлених цілей;
 • наявністю істотної заборгованості і неможливістю її погасити.
 • Згідно з положеннями Господарського та Цивільного кодексів ліквідація передбачає повне завершення діяльності компанії без правонаступництва, характерного для реорганізації.

Види ліквідації підприємства

Фактично за законом можливі два види припинення діяльності юридичної особи.

 1. За бажанням власника.
 2. Через процедуру банкрутства.

Перший спосіб найбільш складний і трудомісткий, але він же самий надійний. Має на увазі звернення до державних органів, проходження перевірок, оцінку активів, розрахунки з кредиторами.

Закриття шляхом банкрутства підходить для підприємств із заборгованістю. У процедурі задіюється господарський суд. Борги погашаються з реалізованого майна компанії. Якщо активів недостатньо, фірма оголошується банкрутом.

Ще один метод закриття проблемного бізнесу - експрес-ліквідація. Права власності передаються іншому власнику, а потім компанія закривається в загальному порядку.

Послуги компанії «ЗаконЛьвів», пов'язані з ліквідацією бізнесу

 • Надання консультацій.
 • Вибір оптимальної форми припинення діяльності підприємства.
 • Підготовка необхідних документів.
 • Представлення інтересів клієнта перед контрагентами, представниками держструктур, судом.

Процедура ліквідації підприємства. Якщо ви вирішили закрити фірму, але не знаєте, з чого почати, звертайтеся до нас. Допоможемо позбутися проблемного бізнесу законним шляхом, з мінімальними фінансовими і тимчасовими витратами.