Порядок реєстрації торгової марки в Україні

Порядок реєстрації торгової марки в Україні

02.12.2020

Наявність у компанії торгової марки надає бізнесу солідності і значущості. Власник спеціального статусного знака гарантує якість пропонованої продукції, а також високу надійність самої фірми. Його товари користуються високим попитом і увагою покупців.

Партнери та споживачі охоче користуються послугами такої компанії, а підприємці прагнуть до цієї вершини, щоб зробити свій бізнес пріоритетним на світовому товарному ринку. Існує порядок отримання торгової марки, який слід знати комерсантам з серйозними планами.

Що являє собою ТМ?

Торгова марка - це зображення власного імені фірми, що складається з окремих букв або їх груп, слова і декількох слів, поєднання буквено-цифровий картинки в чорно-білому та кольоровому вигляді. По суті це торговий знак, який вказує на високу якість пропонованих товарів.

Торгова марка підлягає державній реєстрації і є індивідуальною характеристикою фірми-власника. Зареєструвати її може будь-який власник бізнесу - юридична або фізична особа. Даний знак якості використовується для певних груп або видів товарів.

Як зареєструвати ТМ в Україні?

Перш, ніж почати оформлення торгової марки, слід вибрати товарну групу, для позначення якості якої буде використовуватися цей знак. Після цього подається заявка в Укрпатент на реєстрацію. Процедура реєстрації ТМ в Україні проходить за наступним алгоритмом:

Підтвердження Укрпатентом дати подання заявки для реєстрації ТМ, а також перевірка сплати заявником державного мита, встановленої за подачу на розгляд пакету документів. Як правило, на це йде 2-3 тижні з дати надходження документів.

Протягом приблизного річного строку від встановленої дати Укрпатент повідомляє заявника рішення, прийняте на підставі проведення формальної незалежної експертизи. Воно містить експертний висновок про правильність заповнення документів.

Через 1-1,5 року Укрпатентом надається рішення кваліфікаційної експертизи, де значиться, чи відповідають умови подачі документів вимогам для реєстрації ТМ. Якщо передумови для відмови відсутні, настає заключний етап.

Протягом 2-4 тижнів при позитивному рішенні і своєчасній сплаті необхідних держмита Укрпатент видає заявнику свідоцтво про те, що торговий знак зареєстрований в Україні. Загалом процедура займає 14-24 місяці, якщо вона не прискорена.

Прискорена процедура проходить за 8-9 місяців. Але незважаючи на тривалі терміни, що йдуть на реєстрацію, користуватися ТМ можна починаючи з дати подачі документів і заявки.

Якщо не впевнені в своїх силах і знаннях, краще доручити реєстрацію ТМ кваліфікованому посередникові - компанії "Закон Львів" грамотні юридичні послуги. У нас працюють чудові фахівці, які виконають будь-яку послугу без помилок і нарікань, з гарантією якості.