Реєстрація даних про кінцевих бенефіціарівДоговірнавід 3 робочих днів

* - обов'язкові для заповнення поля

Починаючи з 28 квітня 2020 року в Україні діє Закон про фінансовий моніторинг № 361-IХ, прийнятий в грудні 2019 го. Основна мета нормативно-правового акта - запобігання легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом. Дія документа направлено на посилення державного контролю над підозрілими фінансовими операціями і застосування на національному рівні рекомендацій FATF, європейських директив. А для цього контролюючим органам необхідно мати інформацію про осіб, які отримують вигоду від таких операцій.

Одна з вимог нового Закону - обов'язкове розкриття відомостей про кінцеві бенефіціарів власників. Зазначені дані надаються держреєстраторам, нотаріусам при реєстрації юрособи. Якщо компанія була зареєстрована до вступу в силу нововведень, відомості повинні бути подані в тримісячний термін з дати прийняття підзаконного акту, що регулює форму і зміст структури власності. Відповідно до Закону № 361-IХ такий документ повинен бути прийнятий до 28 липня 2020 року.

Неподання або несвоєчасне подання даних про підсумковий вигодонабувача загрожує для керівника, особи, що діє від імені юрособи, штрафом в розмірі від 17 до 51 тис. Грн.

Як позначаться нововведення на веденні бізнесу в Україні? Які дії слід зробити суб'єктам господарювання? З чого почати процедуру? Юристи компанії «Закон.Львов» допоможуть відповісти на ці питання, нададуть правову підтримку в спірних ситуаціях.

Особливості процедури

Що стосується вже зареєстрованих компаній, повторна подача даних про бенефіціарного власника необхідна для приведення у відповідність інформації, що міститься в ЄДР та базах Держслужби фінансового моніторингу.

Нотаріусу, державному реєстрацію надають:

  • відомості про кінцевий вигодонабувача;
  • інформацію про структуру власності.

Підсумковими вигодонабувачами в даному випадку виступають не тільки власники 25% -вої частки в статутному капіталі, а й особи, які надають вирішальний вплив на діяльність організації.

Не потрібно повідомляти держоргани про кінцевий бенефіціара громадським організаціям, політичним партіям, об'єднанням адвокатів, ОСББ, державним і комунальним підприємствам, релігійним громадам.

Відповідно до Закону, актуалізація інформації про вигодоодержувача повинна проводитися щорічно (протягом 14 днів після закінчення зазначеного періоду). Наприклад, якщо фірма зареєстрована 5 травня 2020 року, оновлені дані подаються з 5 по 19 травня 2021-го. Навіть якщо за рік не відбулося ніяких змін, інформація все одно надається.

Для надання реєстратору інформації про кінцевий вигодонабувача знадобляться:

  • заяву за формою 6, яка затверджена Законом №1716 / 5, яка набрала чинності 1 червня 2020 го;
  • копія паспорта бенефіціара (при паперовій формі документа потрібно завірення її нотаріусом);
  • відомості про структуру власності;
  • витяг із закордонного реєстру компаній, якщо учасником організації виступає нерезидентних юрособа;
  • довіреність на представника (якщо він представляє керівника);
  • квитанція про сплату мита за реєстраційні дії.

Незважаючи на те, що форма і зміст структури власності ще не затверджені, протоколами варто зайнятися заздалегідь, оскільки деякий час може зайняти нотаріальне завірення, переклад і апостилювання документів, виданих за кордоном. Зареєструвати дані про вигодоодержувача можна самостійно, скачавши і заповнивши форму 6. Однак професійна допомога фахівців «Закон.Львов» дозволить зробити це більш оперативно і грамотно. Для замовлення послуги, консультації зателефонуйте нам по телефону, залиште онлайн-заявку або задайте ваші запитання по e-mail.

Якщо ви виявили помилку чи неточність в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Консультація юриста

Для більш детальної консультації провідного юриста можете зателефонувати за тел:

або замовити дзвінок за допомогою форми

НАШІ ПЕРЕВАГИ:

  • Сучасний підхід
  • Професіоналізм
  • Конфіденційність
  • Доступні ціни
  • Оперативність
  • Гарантія результату